Slova do hlíny vepsaná

Kód: 2001893

Úplný název:

Slova do hlíny vepsaná (Prosecký Jiří):

Autor a popis:

Prosecký Jiří, Academia, 440 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
337 Kč (455 Kč)
  / ks  
koupit
 

Autor shromáždil v této knize téměř všechny doposud známé akkadské (babylónsko-asyrské) a dvojjazyčné (sumersko-akkadské) mýty a legendy vyprávějící o stvoření světa a člověka, životě a skutcích bohů a činech pradávných panovníků a legendárních hrdinů, které byly tradovány v mezopotamské Babylónii a Asýrii a přilehlých regionech starověkého Předního východu v období 2. a 1. tisíciletí př. Kr.
Nově pořízené překlady jsou doprovázeny podrobnějšími úvody, které se snaží přiblížit kulturně historické okolnosti vzniku a působení oněch narativních skladeb a případně i jejich dalšího přežívání v pozdější antické, biblické a orientální tradici. Texty jsou doplněny poznámkami věcné i bibliografické povahy, které čtenáři osvětlí některé jednotlivosti a odkážou ho i na další literaturu, jejíž seznam je připojen na konci svazku.br>
Pro snazší orientaci ve světě babylónských mýtů zde nalezne i výkladový slovník vlastních jmen, s nimiž se bude v jednotlivých příbězích hojně a opakovaně setkávat. Svou šíří přeložených a komentovaných textů je tato kniha ojedinělá i v kontextu světové odborné literatury.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slova do hlíny vepsaná do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slova do hlíny vepsaná.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slova do hlíny vepsaná (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slova do hlíny vepsaná bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slova do hlíny vepsaná doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu