Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká

Kód: 2462735

Úplný název:

Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká (Jahić Jansa Honzak):

Autor a popis:

Jahić Jansa Honzak, Karolinum, 520 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
330 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
 

Slovenščina ni težka / Slovinština není těžká je vysokoškolská učebnice slovinštiny pro začátečníky určená českým slovenistům a slavistům. V úvodní kapitole Základní údaje o slovinském jazyce seznamuje kniha studenty s nejdůležitějšími informacemi o vývoji slovinštiny od nejstaršího období až do současnosti. V kapitole Hláskosloví slovinského spisovného jazyka je vysvětlena fonetická povaha spisovných fonémů a jejich variant, a je zde pojednáno o přízvuku (jeho rozlišovacích znacích, umístění, slovech s více přízvuky, příklonkách) - výklad doprovází četná cvičení.
Následujících jedenáct lekcí obsahuje text - většinou rozhovor -, jehož obsah vychází z běžných konverzačních situací. V jednotlivých textech jsou obsaženy mluvnické tvary, které jsou zpracovány v následných výkladech gramatiky a v přehledech tvarů a pravidel. V textech je zároveň postižena slovní zásoba základního fondu současné slovinštiny. Druhou část lekce vždy tvoří mluvnická a konverzační cvičení, při nichž se od studenta vyžaduje aktivní tvořivý projev - ústní i písemný -, který se tematicky opírá o úvodní texty lekcí i o ukázky z Čítanky.
Předkládané texty by měly studenty seznámit s různými funkčními a sociálními styly slovinštiny. Pro snazší orientaci a přehlednost jsou všechna slova a výrazy z textů lekcí a všech kapitol učebnice abecedně uspořádány do souhrnného slovinsko-českého slovníku. Stejnému účelu slouží také malý slovník lingvistických termínů. Slovní zásobu pomáhá rozvíjet i oddíl Jak se to řekne? Zde se slova textů jednotlivých lekcí dostávají do tematických souvislostí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice

 
Knihkupectví / Učebnice / Slovenščina ni težka. Slovinština není těžká