Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky

Kód: 2106265

Úplný název:

Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky (Večerka Radoslav):

Autor a popis:

Večerka Radoslav, Masarykova univerzita Brno, 342 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
248 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha přináší soubor personálních medailonků českých lingvistů v oboru bohemistiky a slavistiky, výběrově též reprezentantů oborů jiných, pokud mj. přispěli teoreticky nebo prakticky k poznání a obohacení češtiny nebo některého ze slovanských jazyků. Personální medailonky volně navazují na kolektivní dílo s názvem Kapitoly z dějin české jazykovědné bohemistiky, které vyšlo roku 2007. Jednotlivá hesla začínají stručnou charakteristikou biografickou, nepřinášejí však bibliografii příslušných tvůrců, nýbrž podávají jen obecně přehled oborů jejich vědecké aktivity a nastiňují povahu její metodologie. Zato obsahují odkazy na bibliografické položky o každém z nich. Výběrově je doplňují i fotografie jednotlivých osobností.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Slovník českých jazykovědců v oboru bohemistiky a slavistiky