Slovník současné češtiny + CD-ROM

Kód: 8747127

Úplný název:

Slovník současné češtiny + CD-ROM (kol.):

Autor a popis:

Lingea, 1088 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
413 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
 

Výkladový slovník je typem příručky, která pomáhá uživateli jazyka při každodenní komunikaci či práci s textem přesně formulovat myšlenky. Popisuje slovní zásobu daného jazyka i jazyk vůbec; podává všestrannou informaci nejen o významech slov, ale i o jejich pravopisu, výslovnosti, slovnědruhovém zařazení, tvarosloví, stylové charakteristice ap.; jednotlivé významy navíc dokládá řadou příkladů užití či typických slovních spojení a frazémů.
Slovník současné češtiny přináší skutečně aktuální slovní zásobu. Kromě nejběžnějších slov, která dnes a denně slyšíme a používáme, v něm naleznete i množství cizích výrazů a frekventovaných termínů z nejrůznějších oborů, slova označující nové jevy (audiokniha, babybox, sudoku ap.) či související s moderním životním stylem (emo, mamahotel ap.), a také výrazy nespisovné, včetně zhrubělých a vulgárních.
Podstatnou část slovníku tvoří běžná slovní zásoba. I když jsou tato slova srozumitelná většině mluvčích, přesto se stává, že u nich máme chybně zafixované významy a zejména vazby. Náš slovník si proto klade za cíl napomoci pregnantnímu vyjadřování a přesnému porozumění. Je určen nejen studentům, ale všem, kteří pracují s texty. Starší generaci také pomůže snadněji se orientovat v moderní mluvě.
Zpracování slovníku zaujme už na první pohled svou barevností, díky které snadno najdete, co právě hledáte. Ve slovníku naleznete také množství ilustrativních obrázků a barevných rámečků s užitečnými informacemi z oblasti původu slov, jejich významů, stylistiky

Elektronickou verzi slovníku využijete přímo při práci na počítači.
Fulltextové vyhledávání vám usnadní orientaci ve slovníku. Zobrazení všech informací je velmi přehledné, s barevným odlišením příkladů.
Díky fulltextovému hledání můžete najít např. všechna slovní spojení se slovem kočka či třída.
Podobně si můžete zobrazit také idiomy obsahující zadané slovo. Rozšířené vyhledávání aplikace navíc umožňuje najít slova s daným stylovým příznakem (hovorová, odborná) nebo slova obsahující zadanou skupinu písmen (předpony, přípony).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slovník současné češtiny + CD-ROM do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slovník současné češtiny + CD-ROM.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slovník současné češtiny + CD-ROM (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slovník současné češtiny + CD-ROM bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slovník současné češtiny + CD-ROM doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky