Smluvní pokuta v ČR a Evropě

Kód: 7502095

Úplný název:

Smluvní pokuta v ČR a Evropě (Tintěra Tomáš):

Autor a popis:

Tintěra Tomáš, Leges, 232 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
307 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Odborná monografie přináší ucelený teoreticko-praktický pohled na jedno z nejčastějších smluvních ujednání. Kniha vychází z rozboru české právní úpravy po rekodifikaci soukromého práva a současně představuje různá pojetí tohoto institutu v právních řádech vybraných evropských zemí.

Výklad vycházející z nového občanského zákoníku pojednává o vzniku, obsahu a limitech ujednání smluvní pokuty a podobných doložek včetně vazeb na obecné otázky právního jednání a závazkového práva. Dílo rovněž nepomíjí procesní souvislosti při obraně a vymáhání smluvních pokut, pojetí soudcovské moderace, včetně řízení insolvenčního a exekučního. Věnuje pozornost také zvláštnostem smluvních pokut ve smlouvách uzavíraných se spotřebitelem, nájemních smlouvách či pracovněprávních vztazích.

Autor zpracovává a komentuje četnou, neustále se vyvíjející soudní judikaturu a zkoumá její použitelnost na právní poměry řídící se novým soukromoprávním kodexem. Nevyhýbá se ani některým dosud nevyřešeným teoretickým i praktickým otázkám, které utvrzení dluhů dva roky po účinnosti nového občanského zákoníku a související legislativy přináší.

Publikace je určena nejen odborné veřejnosti, tedy praktikujícím právníkům a akademické sféře, ale všem, kdo se v praxi se smluvní pokutou a utvrzením dluhů setkávají.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Smluvní pokuta v ČR a Evropě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Smluvní pokuta v ČR a Evropě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Smluvní pokuta v ČR a Evropě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Smluvní pokuta v ČR a Evropě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Smluvní pokuta v ČR a Evropě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Smluvní pokuta v ČR a Evropě