Smrt létá rychleji

Kód: 8762410

Úplný název:

Smrt létá rychleji (Udet Ernst): aneb muj život letce

Autor a popis:

Udet Ernst, AOS Publishing, 250 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Píši tuto knihu pro mládež, která přichází po nás, neboť ona bude jednou soudcem našich činů. Věnuji ji svým mrtvým druhům, neboť ti vykonali z nás všech nejvíce. A spojuji-li s touto knihou ještě nějaký cíl, pak je to tento: rád bych ukázal, že každému z nás byl dán do vlastních rukou osud, zda chceme být kramáři anebo vojáky, zda chceme užívat života, anebo nedbat osobního štěstí před myšlenkou, která nás malou loďkou našeho bytí zanáší do věčného proudu dějin.
Ernst Udet Generál-letecký zbrojmistr, Generaloberst Ernst Udet podlehl dne 17. listopadu 1941 následkům těžkého zranění, jež utrpěl při zkoušení nové zbraně. Tím skončil bojový život, který znal jen jeden cíl –letecké zesílení Německa.
S Ernstem Udetem ztratil německý národ po Richthofenovi nejúspěšnějšího stíhacího letce světové války, letecký dorost svůj zářící vzor, německá letecká zbraň odvážného a cílevědomého průkopníka. Jeho sláva je nesmrtelná. Proto jsem splnil dnes vůli Vůdce a nejvyššího velitele branné moci a propůjčil na jeho rozkaz stíhací eskadře III. jméno „Udetova stíhací eskadra“. Tak bude pro všechny časy zvěčněna památka jednoho z našich největších mužů letecké zbraně. Hermann Göring, říšský maršál Velkoněmecké říše a vrchní velitel letectva
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Smrt létá rychleji do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Smrt létá rychleji.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Smrt létá rychleji (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Smrt létá rychleji bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Smrt létá rychleji doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Smrt létá rychleji