Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD

Kód: 5411022

Úplný název:

Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD (Schubert Franz):

Autor a popis:

Schubert Franz, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
395 Kč (479 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Zdálo by se, že po prestižním ocenění Gramophone Award 2011 "Recording of the Year" za jejich Dvořáka už pro mladý Pavel Haas Quartet není vyšších met. Bohu díky, kvartetu záleží více na hudbě než na vavřínech. Dvě vrcholná Schubertova díla představují jejich srdcové eso; po právu je označují za dva z nejvzácnějších skvostů komorní hudby. Kvartet d moll má v sobě zakódovánu jakousi temnou šifru. Název "Smrt a dívka" reflektuje citaci stejnojmenné Schubertovy písně ve druhé větě. Téma smrti je podtrženo i dalšími citacemi a volbou samotné tóniny d moll, jež se podle dobové charakteristiky tónin vyznačuje "těžkomyslnou ženskostí, splínem a předtuchami". Smyčcový kvintet C dur s neobvyklým zdvojením violoncella Schubert dokončil pouhé dva měsíce před svou smrtí. Jeho instrumentace vyvolává místy až orchestrální dojem a violoncello v ní má významnou roli nositele melodie. Soubor k nahrávání přizval přítele, výjimečného německo-japonského violoncellistu Danjula Ishizaku. Za všechny jeho vavříny hovoří slova Mstislava Rostropoviče na jeho adresu: "Phenomenal in his technical ability, perfect in his musical creative power".

Schubert - další srdcové eso Pavel Haas Quartet!


Stěžejní autoři

hudba: Franz Schubert

Stěžejní interpreti

violoncello: Danjulo Ishizaka

Hudební tělesa

Pavel Haas Quartet


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Smyčcový kvartet č. 14 d moll "Smrt a dívka", Kvintet C dur - 2CD