Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou

Kód: 8739869

Úplný název:

Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou (Soukupová Blanka, Luther Daniel, Salner Peter): Mýtus-„realita“-identita

Autor a popis:

Soukupová Blanka, Fakulta humanitních studií, 207 stran, jazyk - čeština, slovenština, nemčina, polština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
150 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kolektivní monografie podává dějiny tzv. reálného socialismu prostřednictvím netradičně pojaté historie vybraných metropolí střední Evropy jak státního, tak národního významu (Praha, Varšava, Bratislava, Krakov, malé české město Písek), v komparaci s kapitalistickou Vídní, metropolí Rakouska. Analyzuje vysoce zajímavá dramata měst i jejich lidí, dramata, která se odehrávala pod příkrovem uniformní šedi a řízené unifikace. Budovatelské nadšení, ale i represe nového režimu vůči „nepřátelům“ jsou analyzovány na indikátoru národní a národně městské mytologie, jež vytvořily unikátní směsici s internacionální mytologií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou