Sociální integrace přistěhovalců v České republice

Kód: 7419023

Úplný název:

Sociální integrace přistěhovalců v České republice (Rakoczyová Miroslava):

Autor a popis:

Rakoczyová Miroslava, SLON, 310 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
192 Kč (270 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha mapuje poznatky o procesu sociální integrace, zejména integrace na pracovním trhu. Čerpá ze souboru více než 250 kvalitativních rozhovorů s přistěhovalci žijícími dlouhodobě v ČR. Různé aspekty procesu integrace do života hostitelské společnosti jsou zpracovány formou dílčích případových studií, které jsou rozděleny do skupin podle zemí původu přistěhovalců. Každá ze studií představuje samostatnou kapitolu monografie a svoji pozornost věnuje sociální integraci dané skupiny v různých dimenzích tohoto procesu. Kniha rozkrývá řadu specifik jednotlivých skupin, současně však ukazuje i na společné rysy sociální integrace, které se projevují bez ohledu na původ přistěhovalců. Společné charakteristiky považují autoři za základní rysy sociální integrace v ČR a schematicky je shrnují v kapitole, jež předchází jednotlivým dílčím případovým studiím. Kniha končí kapitolou, která zjištění o sociální integraci v ČR pojednává průřezově podle jednotlivých dimenzí sociální integrace, nikoliv podle jednotlivých skupin vymezených na základě zdrojové země migrace.
Jaké strategie volí přistěhovalci ve svém životě v České republice? O jaké místo ve společnosti usilují? Jak ovlivňují postoje majoritní společnosti životní strategie přistěhovalců? Nacházejí cizinci v České republice svůj domov? Chtějí tady žít, nebo jenom pracovat? Jaké mechanismy ovlivňují proces integrace na straně veřejnosti, veřejných institucí a zaměstnavatelů?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sociální integrace přistěhovalců v České republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sociální integrace přistěhovalců v České republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sociální integrace přistěhovalců v České republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sociální integrace přistěhovalců v České republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sociální integrace přistěhovalců v České republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Sociální integrace přistěhovalců v České republice