Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou

Kód: 7419015

Úplný název:

Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou (Šanderová Jadwiga, Šmídová Olga):

Autor a popis:

Kol., SLON, 268 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (325 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Autorky a autoři předkládají v této monografii výsledky tří teoreticko-metodologicky propojených výzkumů sociálních nerovností. Výzkumy se teoreticky opírají o nové trendy obecně charakterizované jako tzv. kulturní obrat ve studiu nerovností. Metodologicky navazují na kvalitativní přístupy ke zkoumání sociálních nerovností, vycházející z konstruktivismu.
První kapitola čtenáře seznamuje s kulturním obratem v konceptualizaci problému nerovnosti. Druhá kapitola vysvětluje výzkumnou strategii a konkrétní postupy vytváření dat, analýzy a vzorkování s použitím příkladů z provedených výzkumů. Empirickým jádrem publikace jsou tři kapitoly, z nichž každá je věnována utváření jiného typu nerovností či znevýhodnění v každodenních interakcích a rozmluvách: problémům zaměstnaných rodičů malých dětí, postavení imigrantů žijících u nás a nerovnostem v bydlení z pohledu vlastníků domů a bytů. V rámci závěrečných úvah o možnostech a mezích výzkumu nerovností, jenž klade důraz na jejich kulturní ukotvení a orientuje se na mikrorovinu, jsou základní zjištění konfrontována s vybranými koncepty a teoriemi, o nichž referuje kapitola první.
Kniha je určena všem, kdo ve výzkumné či praktické rovině řeší problémy spojené s nerovnostmi v naší společnosti. Vedle sociologů a kulturních antropologů tedy i pracovníkům státní či veřejné správy a neziskových organizací. Zároveň může sloužit jako metodologická příručka s ukázkami využití kvalitativních metod a technik ve zkoumání praktických problémů, čímž může být užitečná studentům sociologie, kulturní a sociální antropologie i veřejné a sociální politiky a práce, jakož i jejich pedagogům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Sociální konstrukce nerovností pod kvalitativní lupou