Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii

Kód: 7429408

Úplný název:

Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii (Opatrný Michal):

Autor a popis:

Opatrný Michal, Vyšehrad, 328 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
198 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
 

Může charitativní práce ovlivnit katolickou teologii?
Sociální práce je významnou součástí života církví i společnosti jako celku. Stále více lidí pracujících v pomáhajících profesích, často v institucích zřizovaných a provozovaných církvemi, přináší své specifické přístupy do církevního prostředí. Práce Michala Opatrného, docenta na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, se zaměřuje na otázku, zda a jak může sociální práce obohatit křesťanskou, konkrétně katolickou teologii. Východiskem je teologie 2. vatikánského koncilu, konkrétně pastorální konstituce o církvi v dnešním světě Gaudium et spes, která stanovila základní směr dialogu církve se světem, otevřenosti učit se a přijímat pomoc od oblastí a profesí považovaných tradiční teologií za světské. Důležité místo má také koncilní pojem znamení času, zdůrazňující zasazenost církve a jejího zvěstování do konkrétního historického a sociálního kontextu. Pozornost je věnována soudobé diskusi zejména v odborné německojazyčné literatuře, stejně jako stavu současné české katolické praktické teologie. Kniha M. Opatrného je příspěvkem k teologii charitativní práce, jejíž význam z hlediska církve i společnosti stále narůstá. Práce, vytvořená v době pontifikátu Benedikta XVI., vychází symbolicky za jeho nástupce Františka, který sociální angažovanosti církve a její citlivosti vnímat znamení času otevřel nové horizonty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Sociální práce a teologie - Inspirace a podněty sociální práce pro teologii