Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku

Kód: 7552090

Úplný název:

Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku (kol.): Komentovaný rejstrík judikatury a její použití pro rekodifikaci

Autor a popis:

Bezouška Petr, Hulmák Milan, Psutka Jindřich, Wolters Kluwer, 748 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
807 Kč (960 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Dne 1. ledna 2014 se stal účinným zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, jenž přinesl do soukromoprávních vztahů změny většího či menšího rozsahu. Vznikly instituty nové, instituty zcela odlišné od předchozí právní úpravy, obnovily se některé instituty dříve známé a došlo i ke změně v právní terminologii.
Autoři se v souvislosti s uvedenými změnami zamysleli nad tím, jak se vypořádat s dosavadní judikaturou, jako významným vodítkem pro interpretaci právních předpisů. Výsledkem jejich snahy je tato monografie, která zpracovává více než tisíc rozhodnutí, která jsou uspořádána do rejstříků tříděných podle různých kritérií. V prvním rejstříku, jenž je tříděn podle ustanovení nového občanského zákoníku, jsou jednotlivá rozhodnutí autory komentována a doplněna o informaci, zda jsou či nejsou použitelná po rekodifikaci. Kritérii pro třídění druhého a třetího rejstříku byla data vydání rozhodnutí a klíčová slova.
Čtenáři všech právních profesí i studenti práv jistě ocení tuto publikaci, která jim pomůže se v rozsáhlé judikatuře orientovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Soudní judikatura ve světle nového občanského zákoníku