Soudní řád správní

Kód: 7502024

Úplný název:

Soudní řád správní (Šimíček Vojtěch, Potěšil Lukáš): Komentár

Autor a popis:

Šimíček Vojtěch, Potěšil Lukáš, Leges, 1152 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 172 Kč (1 490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Soudní řád správní je důležitý nejen pro organizaci a fungování správního soudnictví, ale představuje i jeden ze základních kamenů demokratického právního státu a nezbytný díl pestré mozaiky ochrany subjektivních práv a kontroly veřejné správy.

Komentář je dílem širšího kolektivu autorů, kteří se dlouhodobě podílejí na činnosti správních soudů a působí také v akademické sféře. I proto kniha nemá ambici být ryze praktickým či naopak spíše teoretickým dílem, nýbrž se poctivě snaží skloubit oba pohledy.

Publikace vychází v roce převratných změn v našem právním řádu. Plně proto zohledňuje dopady nového občanského zákoníku. Současně poukazuje na tzv. velkou novelu soudního řádu správního, provedenou zákonem č. 303/2011 Sb., která nabyla účinnosti dnem 1. 1. 2012. Nastalý časový odstup již umožňuje její vyhodnocení.

Komentář v hojné míře přibližuje aktuální judikaturu správních soudů, která se stále vyvíjí a jejíž poznání je pro řádné pochopení správního soudnictví a ochrany v něm poskytované nezbytné. Mnoho institutů v soudním řádu správním stávající soudní praxe vyložila a aplikuje jinak, než jak by se dalo seznat z textu samotného, případně odlišně, než tomu bylo zvykem.

Publikace je vhodnou pomůckou pro ty, kteří mají zájem dozvědět se podrobnosti o správním soudnictví, ale i vítaným pomocníkem v problémových a nejasných situacích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soudní řád správní do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soudní řád správní.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soudní řád správní (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soudní řád správní bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soudní řád správní doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy