Soustava veřejných rozpočtů

Kód: 8721211

Úplný název:

Soustava veřejných rozpočtů (Červenka Miroslav):

Autor a popis:

Červenka Miroslav, Leges, 208 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
236 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je přehledně a srozumitelně napsanou učebnicí rozpočtového práva, která čtenáři poskytne potřebnou orientaci v oblasti veřejných rozpočtů v České republice.
Text je uspořádán do 20 kapitol; v úvodu je popsán vývoj rozpočtového hospodaření a současná legislativa. Důraz je kladen na rozpočtovou terminologii, která je přehledně zpracována formou slovníku definic. Stěžejní část je věnována veřejným rozpočtům, rozpočtovému procesu a finanční kontrole, závěrečné kapitoly se pak soustředí na aktuální otázky v oblasti veřejných rozpočtů. V příloze kniha obsahuje rozpočtové zákony, což jistě usnadní čtenářům práci s učebním textem, a vzor rozpočtu obce a rozpočtových opatření obce.
Autor dlouhodobě přednáší na vysokých školách předmět Soustava veřejných rozpočtů. Je uznávaným odborníkem, který dokáže vhodně skloubit teoretická východiska s praktickou aplikací při sestavování, projednávání a schvalování rozpočtu.
Ačkoliv je kniha především učebním textem pro posluchače vysokých škol ekonomického směru, nejsou opomenuty ani informace, které mohou ve své praxi využít pracovníci obecních, popř. krajských úřadů a dalších veřejných institucí. Těm by měla publikace napomoci věcně argumentovat proti různým zažitým stereotypům i proti některým názorům představitelů místních volených orgánů v oblasti rozpočtu a nakládání s veřejnými financemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soustava veřejných rozpočtů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soustava veřejných rozpočtů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soustava veřejných rozpočtů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soustava veřejných rozpočtů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soustava veřejných rozpočtů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Soustava veřejných rozpočtů