Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt

Kód: 7243656

Úplný název:

Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt (Macho Milan):

Autor a popis:

Macho Milan, Brána, 400 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
366 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Knih o Spartě a o Slavii vyšlo už několik. O každém klubu a jeho velkých postavách zvlášť. Ale ještě žádná, která by vnikla pod kůži odvěké rivalitě těchto nejslavnějších českých fotbalových mužstev. Ta trvá od chvíle, kdy se zrodily, a to je už 120 let. Právě toto jejich významné výročí bylo pro známého autora sportovní literatury Milana Macho, v roce 2012 oceněného Cenou Miroslava Ivanova za literaturu faktu, jedinečnou příležitostí se do toto pustit.
Oba věhlasné kluby daly českému fotbalu mnoho jedinečných hráčů, jako byli Košek, Pešek-Káďa, Plánička, Bican, Kopecký, Nejedlý, Puč, Říha, Kvašňák, Mašek, Lála, Kadraba, Veselý, Chovanec, Skuhravý, Hašek, Němec, Knoflíček, Kubík, Poborský, Kuka, Siegl, Nedvěd, Berger, Koller, Šmicer, Rosický a mnozí další, kteří šířili jeho slávu po celém světě. Každé derby Sparta - Slavia je velkým svátkem českého fotbalu. Souboje S + S se ale vždy neodehrávaly jen na hřišti, nýbrž velmi často i ve fotbalovém zákulisí, v přetahování o hráče, o peníze, o prioritní postavení na české fotbalové scéně. Oba kluby se namočily do větších či menších afér. Oba kluby zažily slavná vítězství i trpké pády. Oba kluby tu jsou a stále budou.
Bez Slavie není Sparta, bez Sparty není Slavia. Ale když stojí proti sobě, rozpoutá se nelítostný boj!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Sparta – Slavia, Rivalové navěky - Bitvy nejslavnějších českých fotbalových klubů na hřišt