Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie

Kód: 2475588

Úplný název:

Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie (Hrbková Jana): Ekonomie, právo, politologie

Autor a popis:

Hrbková Jana a kolektiv, Grada, 200 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
229 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Na trhu ojedinělá publikace, vytvořená na míru exaktně uvažujícím technikům, přibližuje podstatu a souvislosti tří společenskovědních oborů: ekonomie, práva a politologie. V části věnované ekonomii kniha svěžím a netradičním způsobem vysvětluje základní kategorie tržní ekonomiky, poukazuje na odlišnosti v mikro a makroekonomickém pohledu na hospodářské jevy, objasňuje podstatu a možnosti realizace účinné hospodářské politiky a podává srozumitelný a přehledný výklad základních pojmů mezinárodní ekonomie. Teorie je efektivně kombinována s praktickými příklady a grafy. V kapitolách věnovaných právu je stručný přehled institucí římského práva doplněn fundovaným výkladem ústavy, lidských práv a zákoníku práce. Hlavní pozornost je věnována výkladu vybraných ustanovení nového občanského zákoníku, což je problematika nejenom potřebná, ale i nadmíru zajímavá. V politologické části knihy jsou poutavým způsobem objasněny teorie státu, politické systémy, demokracie a totalitari smus. Publikace je určena jak studentům technických oborů, tak i manažerům na různých úrovních řízení, kteří si chtějí doplnit poznatky ve výstižné a zajímavé formě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Společenské vědy pro techniky - Ekonomie, právo, politologie