Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici

Kód: 8642965

Úplný název:

Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici (Nedbálková Kateřina):

Autor a popis:

Nedbálková Kateřina, SLON, 198 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
178 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha nabízí etnografický popis ženské věznice Podlesí, založený na rozhovorech s odsouzenými ženami, rozhovorech se zaměstnankyněmi a zaměstnanci vězení a v neposlední řadě na pozorování celé organizace.Empirický materiál je v textu interpretován z genderové perspektivy. Autorka se soustředí zejména na vězeňskou každodennost, na formální i neformální vztahy, které ženy v prostředí této instituce navazují.Podstatná část knihy se věnuje sexualitě ve vězení, především lesbickým a pseudorodinným vztahům. Na příkladu vězení autorka ukazuje, jakým způsobem gender funguje jako jedna ze základních struktur organizujících společnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici