Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu

Kód: 7478489

Úplný název:

Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu (Michálek Rostislav):

Autor a popis:

Michálek Rostislav, Wolters Kluwer, 288 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
353 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace se zabývá problematikou správních deliktů na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu z mnoha pohledů. Popisuje a analyzuje platnou právní úpravu na daném úseku a snaží se vyložit její smysl zejména za pomocí četné judikatury českých i zahraničních soudů. Publikace je zaměřena na řešení aktuálních otázek správní praxe, se kterými se správní orgány v této oblasti potýkají, a které bývají autory komentářů nejvíce používaných předpisů často opomíjeny.

Je rozdělena na čtyři části, přičemž první se věnuje obecným aspektům těchto deliktů, např. pojmovým znakům správních deliktů a ukládáním sankcím. Druhá část se věnuje řízení o správních deliktech před správním orgánem prvního stupně, a to od základních zásad tohoto řízení, přes společné, přípravné a nalézací řízení, k rozhodnutí o správním deliktu. V této části jsou podrobně rozvedeny některé problematické procesněprávní oblasti ve světle aktuální judikatury, jako např. otázky doručování písemností, omluv z ústního jednání a procesní obstrukce. Třetí část se zabývá jednotlivými správními delikty na daném úseku, zejména s pohledu jejich dokazování. Při jejich výběru je nejvýznamnějším vodítkem pro to, zda se správnímu deliktu v publikaci věnovat jeho bodové ohodnocení v rámci bodového systému, jedná-li se o přestupek. V takovém případě jsou uvedeny i jiné správní delikty provozovatele vztahující se k tomuto přestupku. Čtvrtá část se potom věnuje řízením, které s danými správními delikty souvisí, tj. řízením o zadržení řidičského průkazu a bodovému systému.

Publikace byla vytvořena jako pomůcka pro správní orgány projednávající nejen správní delikty na daném úseku, Policii ČR, Obecní policii, advokáty a školitele řidičů, nýbrž také jako informační zdroj pro širokou veřejnost. První dvě části jsou široce využitelné pro celou oblast správního trestání, nikoliv pouze pro projednávání daných správních deliktů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Správní delikty na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu