Správní řád s poznámkami a judikaturou

Kód: 7502051

Úplný název:

Správní řád s poznámkami a judikaturou (Průcha Petr): 2. aktualizované a doplnené vydání

Autor a popis:

Průcha Petr, Leges, 496 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
566 Kč (720 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Druhé upravené a doplněné vydání publikace je zpracováno podle právního stavu k 1. 5. 2015. Reflektuje novelizace správního řádu (zákonem č. 303/2013 Sb. a zákonem č. 250/2014 Sb.) a uvádí novou judikaturu, která byla rozšířena či obohacena o další zajímavé právní názory.

Jednotlivá ustanovení zákona jsou opatřena podrobnými výkladovými poznámkami a tam, kde je to instruktivní, jsou doplněna i důvodovou zprávou. Poznámky jsou pojaty jako koncentrovanější výkladový pohled na obsah úpravy ve správním řádu, což čtenáři umožní pohotovější orientaci ve správním řádu.

Významnou součástí výkladu jsou citace z právních vět soudní judikatury a také ze závěrů poradního sboru ministra vnitra ke správnímu řádu. Do druhého vydání bylo zařazeno přibližně sto nových pramenů judikatury a dvacet pět závěrů poradního sboru.

Uživatelskou vlídnost zvyšuje věcný rejstřík.

Kniha je určena především úředníkům veřejné správy, zdrojem informací však může být i pro ostatní osoby, které se dostávají do režimů upravených správním řádem tzv. na „druhé straně“, jakož i pro jejich zástupce.

Prof. JUDr. Petr Průcha, CSc. po absolvování studia na PrF UJEP v Brně (dnešní Masarykova univerzita) v letech 1976 až 2003 vyučoval na této fakultě správní právo, od roku 1990 zastával pozici vedoucího katedry správní vědy, správního práva a finančního práva. Dodnes na této fakultě pedagogicky působí. V devadesátých letech byl členem Legislativní rady vlády České republiky. Od července 2003 je soudcem Nejvyššího správního soudu. Působí v jeho sociálně-správním kolegiu, přičemž se převážně orientuje na všeobecnou veřejnou správu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Správní řád s poznámkami a judikaturou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Správní řád s poznámkami a judikaturou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Správní řád s poznámkami a judikaturou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Správní řád s poznámkami a judikaturou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Správní řád s poznámkami a judikaturou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Správní řád s poznámkami a judikaturou