Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera

Kód: 8689194

Úplný název:

Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera (Venohr Wolfgang): Muž, který chtel zabít Hitlera

Autor a popis:

Venohr Wolfgang, Víkend, 370 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
69 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Proč selhal atentát na Adolfa Hitlera? Kdo stál v čele jeho příprav? Znamenala bitva u Stalingradu na přelomu let 1942-1943 především pro mladší důstojníky Wehrmachtu skutečně politický zvrat? Jak vznikl a fungoval nejen politický, ale i vojenský odboj proti Třetí říši? Kdo stál v čele obou složek hnutí odporu? Kdo byli muži "20. července", jaké měli plány a co je vůbec přimělo porušit svou přísahu a postavit se proti nacistické mašinerii?
Odpovědi nejen na tyto otázky přináší kniha, jež není jen obyčejným životopisem plukovníka hraběte Clause Schenka von Stauffenberga, člověka, jenž spáchal atentát na říšského kancléře a vůdce německého lidu Adolfa Hitlera. Přináší pohled na osud jednoho z mužů, kteří představovali "druhé" Německo. Stát, který měl vzniknout po odstranění nacistického diktátora a jeho režimu.
Claus von Stauffenberg byl potomkem rodiny, která po staletí patřila ke švábskému a franckému říšskému rytířstvu. Rozhodl se pro kariéru důstojníka. Všude, kde působil, si díky své píli a nadání získal respekt a úctu nadřízených i podřízených. Po roce 1933 se dal do služeb nacistické ideologie a věřil, že nový vůdce vrátí Německu zpět jeho sílu a velikost. Postupně v průběhu války si však začal uvědomovat, že se zmýlil. Po hluboké a bolestivé vnitřní hodnotové proměně dospěl k názoru, že jedinou nadějí na záchranu Německa je odstranění Adolfa Hitlera. Tato rozhodnutí znamenalo začátek cesty, během níž se z něj stal nejaktivnější bojovník proti Třetí říši a na jejímž konci, 20. července 1944, jej, těžce zraněného z bojů v Africe, čekala role atentátníka.
Operace "Valkýra", což byl tajný název akce na odstranění Adolfa Hitlera, se těší trvalému zájmu historiků, novinářů i filmových tvůrců. V zatím posledním připravovaném filmu, který už při svém vzniku vyvolal velký zájem, vytvořil hlavní roli Tom Cruise.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie válek

 
Knihkupectví / Military / Historie válek / Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera