Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška

Kód: 2474721

Úplný název:

Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška (Dirlam M.): Tradice z pohledu dneška

Autor a popis:

Dirlam M., Grada, 112 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Předkládaná publikace je názornou příručkou s množstvím detailů z oblasti stavebně-truhlářských spojů, týkajících se konstrukčního řešení dveří, oken, podlah, schodů a obložení stěn, ale také například výkladních skříní a výkladců vyráběných na přelomu 19. a 20. století. Na více než 260 kresbách je detailně rozkresleno řešení tradičních postupů, ale i konstrukce speciální, jako jsou okenice, žaluzie či rolety u oken, okna posunovací i sklápěcí včetně kování a dalších mechanismů. Najdete zde také konstrukce trámových, tabulových i kazetových stropů. Text předkládáme ve stejné podobě, jakou měl při vydání, z něhož jsme čerpali (Stavební truhlářství pro odborné, řemeslnické a pokračovací školy, 2. opravené a rozšířené vydání, 1909). Je tedy samozřejmé, že některé ze zde uvedených informací již neplatí a od některých postupů se již upustilo. Publikace je spíše podkladem pro projektanty a firmy zabývající se stavebním truhlářstvím a zejména pak rekonstrukcemi historických staveb a restaurováním stavebně-truhlářských výrobků. Kniha by rozhodně neměla chybět ve vaší (nepochybně dřevěné) knihovně.

Nahlédnout do Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška Nahlédnout do Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pro muže

 
Knihkupectví / Hobby a domácnost / Pro muže / Stavební truhlářství - Tradice z pohledu dneška