Štěstí za oceánem

Kód: 8693083

Úplný název:

Štěstí za oceánem (Škába Jaroslav): Dobrodružství dvou mladých ceských chlapcu na mori

Autor a popis:

Škába Jaroslav, Mare-Czech, 122 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Dobrodružný román pro mládež „Štěstí za oceánem“ je čtvrtou knihou Jaroslava Škáby. Prvně vyšel v roce 1940 a s mnoha autobiografickými prvky nás zavede mezi topiče a námořníky na námořní obchodní loď v první dekádě dvacátého století.

Jaroslav Škába, původem z Prahy z rodiny bývalého námořníka, se narodil 5. ledna 1884. Již v raném věku procestoval celou Evropu a obchodní loď v Le Havru s kursem do Jižní Ameriky mu otevřela cestu i do celého světa. Dálný východ poznal již jako dobrovolník v rakousko-uherském námořnictvu na křižníku „František Josef I.“. Z této tři a půl roku dlouhé cesty později vznikla kniha „Boxeři v Šanghaji“ (1938). Své začátky u válečného námořnictva popsal s pábitelským humorem v knize „Mořští flamendři“ (1939). V témže roce své vzpomínky završuje v knize „Kluci od mariny“ a uzavírá sérii knih věnovanou službě v K.u.K. marině.

Další dílo autora je též z námořnického prostředí. Po knize „Štěstí za oceánem“ (1941), již máte před sebou, ještě vydal román pro ženy „Budeš ženou námořníka“ (1942).
„Štěstí za oceánem“ vychází po třičtvrtě století teprve podruhé a připomínáme si jím 70 let od úmrtí autora – Jaroslav Škába zemřel v Praze 23. června 1945 ve věku 61 let.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Štěstí za oceánem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Štěstí za oceánem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Štěstí za oceánem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Štěstí za oceánem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Štěstí za oceánem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti