Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních

Kód: 7478805

Úplný název:

Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních (Visinger Radek):

Autor a popis:

Visinger Radek, Wolters Kluwer, 456 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
669 Kč (795 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Monografie podrobně popisuje institut stížnosti pro porušení zákona v trestním řízení a mapuje jeho pozici v systému mimořádných opravných prostředků. Po více jak 15 letech představuje kniha první komplexní pojednání o tomto mimořádném opravném prostředku zakotveném v českém právním řádu.
Právní řád České republiky v souladu s jejími mezinárodními závazky zná také mimořádné opravné prostředky – vedle obnovy řízení a dovolání je to především stížnost pro porušení zákona, jejíž využití je velmi široké a různorodé. Stížnost pro porušení zákona představuje v moderních právních řádech poměrně netypický, „úřednický“ procesní prostředek, jímž disponuje pouze ministr spravedlnosti, který není stranou trestního řízení. Z tohoto důvodu bývá také podrobována odborným rozpravám a čelí pochybnostem, zda je v jejím případě skutečně zachována legitimita. Její vložení pouze do rukou ministra spravedlnosti jako zástupce státní moci (kdy je navíc samotné podání pouze jeho fakultativním právem, nikoliv povinností) je tak sporné. Na druhé straně však stojí argument, že prošetřování trestních věcí může vést k nápravě zjevných pochybení při rozhodování a tím ke zmírnění žalovaného deliktu i trestu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Stížnost pro porušení zákona ve věcech trestních