Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Kód: 8769700

Úplný název:

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Jonasson Jonas):

Autor a popis:

Jonasson Jonas, Panteon, 400 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

V den, kdy se mají v přítomnosti různých hodnostářů slavit jeho sté narozeniny, vyleze Alan Karlsson z okna domova důchodců, a jak praví název knihy, zmizí. Zatímco je po něm vyhlášeno pátrání, dostane se jako slepý k houslím ke kufru plnému peněz, takže ho začnou honit jak zloději, kterým ho „ukradl“, tak policisté. On se ovšem se svými pronásledovateli postupně spřátelí, takže vše dopadne úplně jinak, než čtenář očekává. Druhá dějová rovina mapuje Alanovy předešlé osudy, a tudíž i celé dějiny Švédska, Evropy a světa v průběhu dvacátého století. Jakkoli je totiž Alan člověk veskrze apolitický, během svého úctyhodně dlouhého života se setkal snad se všemi významnými politiky - od Harryho Trumana, přes Mao Ce-tunga, Churchilla, Stalina, de Gaulla až po Kim Ir-sena - a navíc bezděčně ovlivnil významné historické události (např. sestrojení atomové bomby). Jak patrno, má přímo cimrmanovské rysy. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je kniha duchaplná, inteligentní a také velmi vtipná a zábavná. Švédsky vyšla poprvé na podzim 2009 a skoro okamžitě se stala čtenářským hitem.

Nahlédnout do Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel Nahlédnout do Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (hodnotilo 6 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 2).
 
 
 

S Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura