Stopování sémiotiky

Kód: 7465142

Úplný název:

Stopování sémiotiky (kol.):

Autor a popis:

Kol., Pavel Mervart, 226 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Sherlock Holmes se ocitá před následující situací: z dějin sémiotiky byl vymazán celý novověk a moderní tradice, všechny známky empirismu i racionalismu. Police knihoven a databanky zejí prázdnotou. Jak lze sémiotiku zachránit? Naštěstí Holmesovi pomohl Mycroft, aby společně vystopovali a zrekonstruovali co možná největší část teoretického obsahu moderní sémiotiky.
Monografie přivádí čtenáře k místům, kde je možné sledovat znamení, znak, symbol, signifikaci či význam. Pojetí znaku a významu, o jehož rekonstrukci usiluje, není neměnné a obecné; přihlíží k rozmanitým případům a historickým místům, kde znakové teorie nalézá a testuje vzhledem k současným koncepcím. Historicky se pohybuje mezi pozdním středověkem, renesancí až raným novověkem. Jakou systematicky pojatou část moderní sémiotiky lze zrekonstruovat na základě paralelních tradic?
Cílem je zodpovědět tuto otázku pro oblasti obecné sémiotiky, logické sémantiky, filosofie matematiky a literární pragmatiky. Podobně jako badatel z Baker Street uznává tato kniha existenci mainstreamové novověké tradice jen proto, aby na ni mohla zapomenout a v odpadkových koších vedlejších uliček pátrat po tom, co bylo vystřiženo z oficiálního textu…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stopování sémiotiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stopování sémiotiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stopování sémiotiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stopování sémiotiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stopování sémiotiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Stopování sémiotiky