Stopy ducha

Kód: 7110211

Úplný název:

Stopy ducha (Hýsek Jan): Bibliografie neautorských tiskovin s ilustracemi JOSEFA VÁCHALA vydaných cesky za jeho života.

Autor a popis:

Hýsek Jan, Lege Artis, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
363 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Bibliografie neautorských tiskovin s ilustracemi JOSEFA VÁCHALA vydaných česky za jeho života. Se zvláštním přihlédnutím k edicím Josefa Portmana.
Praktická příručka pro sběratele a antikváře s ukazatelem aukčních cen a detektorem falzifikátů.
Obsahuje podrobný popis všech dobových knih, časopisů, katalogů a jiných tištěných materiálů s Váchalovými grafikami či ilustracemi, převážně dostupných i osobám s běžnými příjmy (na rozdíl od Váchalem tištěných autorských knih, jejichž dnešní cena se převážně pohybuje v řádu statisíců až miliónů a naprostá většina běžných sběratelů i antikvářů je uvidí nejvýš pod sklem na výstavě).
Hesla obsahují řadu praktických údajů nikde jinde nepublikovaných - o nedokumentovaných přednostních výtiscích, o reprodukcích vydávaných dosud z neznalosti za původní grafiky i o způsobech, jak se nenechat napálit některými dovedně upravenými novotisky. Doprovozeno cenami, kterých jednotlivé publikace dosáhly na knižních aukcích za posledních minimálně 15 let, nikde jinde dosud nepublikovanými.
Lehce detektivní úvod poodhaluje zdánlivě poněkud nejasné motivace litomyšlského sběratele Portmana, který vyprodukoval pět nejnedostupnějších váchalovských bibliofilií v nákladu 9-20 výtisků. Kompletní Váchalovy obrázky z nich jsou zde citovány v originální velikosti spolu s několika dalšími z jiných prakticky nedostupných publikací.
Vyšlo 333 výtisků číslovaných na přiložené záložce z ručního losínského papíru s otiskem původního dřevorytu Josefa Váchala.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stopy ducha do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stopy ducha.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stopy ducha (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stopy ducha bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stopy ducha doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Stopy ducha