Strach z barbarů

Kód: 7432111

Úplný název:

Strach z barbarů (Todorov Tzvetan):

Autor a popis:

Todorov Tzvetan, Paseka, 240 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
210 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
 

Musíme-li bránit demokracii, je nanejvýš potřebné, abychom se nenechali ovládnout strachem a strhnout k násilným reakcím. Minulost nás učí, že léčba může být v takových případech horší než sama nemoc, píše ve svém nejnovějším knižním eseji známý francouzský sémiotik Tzvetan Todorov.
Autorova mimořádně inspirativní úvaha nad obecným problémem sváru kulturního relativismu a racionalistického absolutismu a aktuálními tématy střetu civilizací a války proti terorismu se nejprve ohlíží do evropské historie ve snaze o definici barbarství, civilizace, kultury a kolektivní identity, aby se posléze pokusila nalézt odpovědi na celou řadu palčivých otázek stojících před moderní západní civilizací.
Jak autor přesvědčivě argumentuje, základním východiskem pro reakci Západu na problémy dnešního světa musí zůstat hodnoty demokracie a lidských práv: snaha o řešení situace vojenskou silou s sebou přináší nejen riziko zneužití této síly, ale i probuzení našich vlastních násilných sklonů, jež se v evropských dějinách již tolikrát ničivě projevily.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Strach z barbarů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Strach z barbarů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Strach z barbarů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Strach z barbarů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Strach z barbarů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sociální vědy