Strach z cizího

Kód: 2609204

Úplný název:

Strach z cizího (Telerovský Roman, Mahler Martin, kol.): Antisemitismus, xenofobie a zkušenost „uncanny“

Autor a popis:

Telerovský Roman, Česká psychoanalytiská společnost, 242 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
218 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha přináší příspěvky současných zahraničních i českých psychoanalytiků, filosofů, politologů a historiků k fenoménu strachu z cizího.
Fenomén cizího, cizorodého, odcizujícího, podivného či stísňujícího (uncanny, unheimliche) a roztodivné, ambivalentní reakce na něj, jak se projevují například v antisemitismu, xenofobii a dalších obdobných animozitách, jednotliví autoři rozpoznávají a analyzují jak v rovině společenského diskurzu, tak na úrovni intrapsychické, která je doménou psychoanalytického pozorování. Příspěvky, které jsou do publikace zařazeny, zazněly původně na mezinárodní konferenci, kterou pod stejným názvem, jaký nese titul knihy, pořádala Česká psychoanalytická společnost v Praze v roce 2015.
Kniha tak představuje psychoanalýzu nejen jako úzce specializovanou klinickou disciplínu, ale jako myšlenkový proud, který může podněcovat a vést diskusi o živých tématech současnosti napříč obory a disciplínami.

Autoři: Werner Bohleber, Elisabeth Brainin, Haydée Faimberg, Jefim Fištejn, Josef Fulka, Adrienne Harris, Axel Hoffer, Jiří Jakubů, Roger Kennedy, Ilany Kogan, Martin Mahler, Václav Mikota, Elke Mühlleitner, Eva Dubská Papiasvili, Jiří Pehe, Eran J. Rolnik, Jan Sokol, Yehoyakim Stein, Michael Šebek, Samy Teicher, Roman Telerovský, Sverre Varvin
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Strach z cizího do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Strach z cizího.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Strach z cizího (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Strach z cizího bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Strach z cizího doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura