Strach ze svobody

Kód: 2620615

Úplný název:

Strach ze svobody (Fromm Erich):

Autor a popis:

Fromm Erich, Portal, 240 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
294 Kč (385 Kč)
  / ks  
koupit
 

 

Jedno z nejznámějších děl Ericha Fromma, které napsal během exilového pobytu ve Spojených státech, kam musel utéci před Hitlerovým nacismem. Vzhledem k tomu, že lidem z demokratických společností se navzdory faktům zdálo neuvěřitelné, že by nacistickou ideologii i praxi aktivně podporovaly široké vrstvy německého národa, považoval Fromm za nutné vysvětlit psychologické kořeny tohoto úděsného jevu. Výstižně poukazuje na fakt, který nikdo před ním explicitně psychologicky nerozpracoval – fakt dvojznačnosti lidské svobody, jež se může stát otevřením možností, stejně jako cestou do úzkosti z osamění a izolace. Je-li svoboda pojímána oním druhým způsobem, svádí do pasti autoritářství, destruktivity či konformismu.
Fromm ve svém díle pátrá, kdy takový strach ze svobody vznikl a co jej podpořilo, a přes všechna svá zjištění se domnívá, že je v lidských schopnostech stát se sebou samým skrze tvorbu, smyslovou radost, lásku či práci.

Erich Fromm (1900–1980) byl původem německý sociální psycholog, sociolog, humanistický fi lozof a demokratický socialista, spojený s tzv. frankfurtskou školou a s kulturní psychoanalýzou. Mezi jeho nejznámější knihy patří Strach ze svobody, Umění milovat, Anatomie lidské destruktivity, Mít, nebo být. možností, stejně jako cestou do úzkosti z osamění a izolace. .

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Strach ze svobody do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Strach ze svobody.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Strach ze svobody (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Strach ze svobody bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Strach ze svobody doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy