Strážce modrého tunelu Komplet 3ks

Kód: 7268884

Úplný název:

Strážce modrého tunelu Komplet 3ks (Špidla Josef): I. díl: 1949–1954, II. díl: 1962–1969, III. díl: 1972–2009

Autor a popis:

Špidla Josef, Akcent, 1100 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
364 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Románová trilogie "Strážce modrého tunelu", kterou napsal Josef Špidla, je obsáhlou anabází uplynulých šedesáti let. Toto mimořádné dílo nehledá černobílý výklad nedávné i dávné historie, ale snaží se objektivně a citlivě na základě skutečných příběhů a událostí pomoci odpovědět na palčivé otázky, které trápí všechny generace bez výjimky.

Děj začíná na sklonku čtyřicátých let v poklidné moravské vísce Trhovice žijící svým tradičním stylem. A přesto je něčím výjimečná: je hrdá na to, že vyšla z nacistické hrůzovlády se ctí, pevně semknuta, její obyvatelé posíleni o sebevědomí, že jsou schopni držet při sobě a nezradit.

A pak přijde podzim 1949. Po hospodské debatě, jakých bývá ve vesnických putykách spousta, zatkne státní bezpečnost všemi oblíbeného Fanóša Skálu. Vesnice je zděšena: někdo udal našeho Fanóša…! Obcí zavládne strach, nejistota, podezírání…

Kolektivizace – represe – šedesátá léta – normalizace – události po listopadu 1989... Období, kterými musely postavy románu nejen projít, ale především přežít za cenu represí, kompromisů, slev ze svých ideálů, ohnutí charakteru. Podaří se jim projít dobou socialismu a polistopadovou érou se ctí a hlavou vysoko vztyčenou jako tomu bylo za protektorátu…?

Žádné z období není líčeno černobíle. I v těch nejprekérnějších situacích se objevily hodnoty, které povýšily lidství nad politický marasmus. Ostatně to je filozofií této knihy. Autorovi nešlo o „HRDINY“ – ty a. determinují historikové, ale o lidi, kteří se nikterak politicky neangažovali, a přesto je politika smetla a to za každého režimu.

Pokud by se při čtení knihy někomu zdálo, že je děj příliš románově vyfabulovaný, mýlí se. Všechny události zde líčené se staly. Jen románový děj je místy posunul... A tak vám nabízíme malou exkurzi do historie nedávno minulé… Snad zavzpomínáte spolu s (ne)hrdiny této knihy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Strážce modrého tunelu Komplet 3ks do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Strážce modrého tunelu Komplet 3ks.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Strážce modrého tunelu Komplet 3ks (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Strážce modrého tunelu Komplet 3ks bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Strážce modrého tunelu Komplet 3ks doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Strážce modrého tunelu Komplet 3ks