Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus)

Kód: 3607482

Úplný název:

Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus) (Doyle Arthur Conan):

Autor a popis:

Doyle Arthur Conan, RADIOSERVIS, 0 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

První společný případ Sherlocka Holmese a dr. Watsona.
Traduje se, že Sir Arthur Conan Doyle (1859–1930) začal literárně tvořit ve volných chvílích, kdy čekal na pacienty ve své ordinaci. Jestli pak při vyšetření používal i deduktivní metodu, kterou proslavil ve svých detektivních příbězích, to se již neví. Ví se však, že právě tuto metodu odpozoroval za medicínských studií od svého profesora, který si s potěšením pohrával s úsudky o svých pacientech při jejich první návštěvě. Stejně jako Sherlock Holmes vynikal Doyle v ledasčem, vedle medicíny a literatury se věnoval historii, zabýval se sportem, byl reformátorem právního systému, a dokonce se několikrát osvědčil jako detektiv. První detektivní román vydal Doyle v roce 1887, jmenoval se Studie v šarlatové a poprvé v něm představil slavnou dvojici – geniálního detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele a zároveň vypravěče Holmesových případů doktora Watsona. U čtenářů však více zabrala až druhá kniha Znamení čtyř. Po ní následovala výhodná objednávka Strand Magazinu na sérii povídek s Holmesem. Doyle nakonec těchto povídek napsal celkem šestapadesát a na jejich zápletkách se učili řemeslu další detektivní autoři, zatímco některé Holmesovy detektivní postupy prý přebírali policisté ze slavného Scotland Yardu. Příběhy byly tak úspěšné, že se na Strand Magazine stály fronty. Je paradoxem, že povídky, které mu vynesly největší úspěch, psal Doyle kvůli obživě. A protože ho odváděly od psaní vážné literatury, pokusil se – věren svému žánru – Sherlocka Holmese zabít. Rozhořčené protesty čtenářů, a dokonce samotné královny Victorie ho však přiměly – i když odolával dlouhých deset let – Holmese vrátit mezi živé.

Sherlock Holmes – Oldřich Kaiser
dr. Watson – Jiří Lábus

Dále hrají: Tomáš Töpfer, Jiří Samek, Petr Pelzer, Jan Schmid, Jana Synková, Petr Pospíchal
Rozhlasová nahrávka z roku 1989 v režii Karla Weinlicha
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy

 
Knihkupectví / Audioknihy / Studie v šarlatové - CD (Čte: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus)