Stýkání, nebo potýkání?

Kód: 8725657

Úplný název:

Stýkání, nebo potýkání? (Petrbok Václav): Z dejin cesko-nemecko-rakouských literárních vztahu od Bílé hory do napoleonských válek

Autor a popis:

Petrbok Václav, Triáda, 264 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
208 Kč (288 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Dějiny česko-německo-rakouských, resp. rakousko-německo-českých (či snad německo-rakousko-českých?) slovesných vztahů na sebe poutaly odjakživa značnou pozornost. A právem. Geografická blízkost obou jazyků těchto tří kultur přispívala k neobyčejně plodné výměně ve všech oblastech kulturního a společenského života, tedy i v literatuře, resp. šířeji pojaté slovesnosti. Ovšem ne vždy bez sporů a konfliktů.

Kniha se po úvodní přehledové komparaci pokouší demonstrovat na čtyřech sondách některé kontakty a souvislosti mezi českou, německou a německorakouskou slovesností v období datovaném zhruba mezi bitvou na Bílé hoře a napoleonskými válkami. Předložené sondy usilují o analýzu několika reprezentativních literárních typů a také jiného, primárně neslovesného projevu duchovní kultury, kterým je institucionalizovaná univerzitní výuka češtiny. Pro časovou názornost byla zvolena dvě témata čerpající primárně z materiálu do roku 1750, další dvě se týkají období následujícího jejich časová prostupnost je nicméně pochopitelná, přirozená a autorem koneckonců zamýšlená.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stýkání, nebo potýkání? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stýkání, nebo potýkání?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stýkání, nebo potýkání? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stýkání, nebo potýkání? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stýkání, nebo potýkání? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Stýkání, nebo potýkání?