Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918-

Kód: 2462217

Úplný název:

Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918- (Burian Michal):

Autor a popis:

Burian Michal, Karolinum, 370 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
279 Kč (355 Kč)
  / ks  
koupit
 

Práce se zabývá činností sudetoněmeckých, vůči státu negativisticky orientovaných tělovýchovných organizací. Jejich aktivita pravidelně vyvolávala reakci orgánů státní správy, a v archivních pramenech tak lze vystopovat celou genezi vzájemných vztahů mezi československým státem a jednotlivými organizacemi.
Mezi nejvýznamnější tělovýchovné organizace patřil svaz DTV, který sehrál důležitou roli v dějinách meziválečného Československa nejen na poli tělovýchovném, ale zejména v rovině politické. Z řad této organizace pocházeli čelní představitelé sudetoněmecké politické reprezentace.
Činnost sudetoněmeckých negativisticky zaměřených tělovýchovných organizací významně ovlivňovala zvláště ve druhé polovině třicátých let vývoj československého státu a ve svém protičeskoslovenském postoji gradovala v průběhu roku 1938 a především v době mnichovských událostí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918- do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918-.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918- (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918- bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918- doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Sudetoněmecké nacionalistické tělovýchovné organizace a československý stát v letech 1918-