Svatí staré Rusi

Kód: 8737876

Úplný název:

Svatí staré Rusi (Fedotov Georgij P.):

Autor a popis:

Fedotov Georgij P., Pavel Mervart, 280 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
221 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Svatí staré Rusi G. P. Fedotova představuje první souhrnnou monografii, jež se věnuje vzniku, vývoji a specifikům ruské svatosti, a to v rozmezí 10.-17. století. Životy světců (mj. Feodosije Pečerského, Avraamije Smolenského, Stěfana Permského, Sergije Radoněžského, Josifa Volockého a Nila Sorského) jsou rekonstruovány s pomocí rozsáhlého hagiografického materiálu.
Autor se také vyjadřuje k celé řadě dalších otázek - boriso-glebskému kultu, vlivu jihoslovanského písemnictví na písemnictví ruské, hesychastickému hnutí, mnišské kolonizaci ruského Severu, konfliktu mezi stoupenci a odpůrci klášterního majetku, christianizaci národů Uralu a Sibiře, řecké kultuře na Rusi a knižním reformám, jurodivosti, vztahu světské a církevní moci, roli žen a laiků v církvi, folklorním a etnografickým rysům ruské zbožnosti aj.
Ruský historik a žurnalista Georgij Petrovič Fedotov (1886-1951) patří k předním medievistům 20. století. Proslulost, a to především v západní Evropě a Spojených státech, kam odešel do exilu v roce 1925, si vydobyl zejména knihami o ruském středověku (Svatý Filipp, metropolita moskevský Svatí staré Rusi Duchovní verše. Ruská lidová víra podle duchovních veršů Ruské náboženské myšlení), ve své aktuální publicistice se nicméně věnoval také politickým a společenským problémům (Je a bude. Přemýšlení o Rusku a revoluci Sociální význam křesťanství).
Jako filosof či teolog kultury měl blízko k myšlení Pavla Florenského, Nikolaje Berďajeva, Sergije Bulgakova a Vladimira Solovjova, ale také Christophera Dawsona či Paula Tillicha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svatí staré Rusi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svatí staré Rusi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svatí staré Rusi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svatí staré Rusi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svatí staré Rusi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Svatí staré Rusi