Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic

Kód: 8709046

Úplný název:

Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic (Koláček Luboš Y.): Americký svetec z Prachatic

Autor a popis:

Koláček Luboš Y., BVD, 172 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Svatý Jan Nepomuk Neumann se stal sice svatým v Americe, ale narodil se v Čechách, a je tedy světcem stejně tak americkým, jako českým. Do Ameriky odešel z milovaného domova, od svých blízkých, aby na vzdáleném kontinentě sloužil Bohu i potřebným lidem. Obětoval jim veškeré své síly jak ve svérázné civilizaci, tak i v nejdivočejších a nejzapadlejších lokalitách Spojených států, vždy připraven cestovat pěšky i desítky kilometrů, aby pokřtil jediné dítě či přinesl útěchu umírajícímu. A to ve své chudobné sutaně a sešlapaných botách, neboť nové kabáty a boty vždy ihned rozdal chudým. Přes vlastní skromné odmítnutí byl nakonec zvolen biskupem filadelfským, leč stále zůstával tím prostým člověkem, který se výrazně zaměřil na výchovu dětí, zakládání ženských řádů. Nezměrným osobním úsilím postavil stovky škol, řadu kostelů a chrámů, přičemž do úmoru sloužil svým farníkům, aby pak vysílen padl na ulici a bezprostředně na to zemřel.
Všeobecná úcta ke skromnému biskupu Neumannovi však trvala i po jeho smrti a vedla nakonec americkou biskupskou konferenci k podání žádosti o jeho svatořečení. Byly shledány a oficiálně potvrzeny i některé zázraky, jež Jan Nepomuk Neumann vykonal, takže byl roku 1977 v Římě svatořečen.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic