Švejkovina

Kód: 2600088

Úplný název:

Švejkovina (Milakovová Michaela M.):

Autor a popis:

Milakovová Michaela M., Milakovová Michaela, 168 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
110 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Jednoho dne Švejka začne pálit dobré bidlo, možná se mu už přejedl fenomenální týdenní guláš paní Müllerové, možná ho znudily pravidelné procházky s pejskem Pablbíkem…vydává se do světa.
Na jiném místě si Don Quichotte pořídí nového oře(tentokrát se ovšem jedná o starší motocykl české výroby) a také on se vydává za novými dobrodružstvími. Potkají se na hraničním přechodu a od té chvíle putuje tato nesourodá, leč skvěle se doplňující dvojice společně, reáliemi současného světa na přelomu 20. a 21.století. Doputují až na pobřeží Francie a odtud vyplouvají zaoceánskou lodí do Tramtariky. Na lodi dochází k souboji, v němž je zabit despotický, násilný manžel jedné z cestujících. Přes sympatie a podporu ostatních pasažérů, posádky i samotného kapitána, nezbývá dvojici než se po přistání tak trochu skrývat. Nakonec jsou naverbováni do tramtarické armády a v jejích řadách jsou odveleni do konfliktu v Onakstánu. Poté, co se zorientují v místních poměrech i samotné podstatě konfliktu, zjistí na čí straně je právo a pravda(alespoň její větší díl), společnými silami poukáží na nesmyslnost, směšnost celého boje a zaslouží se o mírové (vy)řešení.
Návrat domů je však stále neláká. Nejprve ještě proputují mnoho dalších zemí a v každé zažívají nějaké to, úsměvné, dobrodružství(setkání se Sherlockem Holmesem v Londýně, pití vod(k)y v Rusku…). Nakonec Don Quichotte doprovází Švejka domů, do Čech k paní Müllerové. Zde se, se svou věrnou motorkou Amálkou, pouští do poloamatérských závodů motocyklů…
Hlavní dějová linka je doplněna několika drobnými příhodami na okraj, např. příběh Pablbíkovy psí lásky atp.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Švejkovina do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Švejkovina.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Švejkovina (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Švejkovina bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Švejkovina doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé