Svět Bílého boha + DVD

Kód: 7217633

Úplný název:

Svět Bílého boha + DVD (Ryška Tomáš):

Autor a popis:

Ryška Tomáš, Jota, 264 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
54 Kč (68 Kč)
  / ks  
koupit
 

Takřka ze dne na den se mladík David ocitne spolu s přítelkyní v Thajsku. Očekávanou prodlouženou dovolenou ale mění deník amerického antropologa Matta, který se Davidovi dostává do rukou. David pátrá po Mattově výzkumu horského etnika Akhaů, vystaveného agresivní pomoci amerických křesťanských misií. Skutečnosti, které David posléze objevuje, překračují nejen veškerou míru fantazie, ale představují i ohrožení života…
Termín rozvojová pomoc je pro nás skoro svatý. Obdobně nikdo nepochybuje o tom, že misijní pomoc pomáhá světovému rozvoji. Co ale rozvojová pomoc v kombinaci s misijní činností skutečně přináší? A neděje se něco podobného jako u Akhaů i na řadě jiných míst světa?
Svět bílého boha využívá hlubokého sblížení s minoritní kulturou, přináší takřka detektivní pátrání i šokující odhalení. Kniha je zneklidňující výpovědí o lidech deformovaných systémem a poskytuje hodnotný doklad o podobě moderního globálního světa.
Tématu misijní pomoci Akhaům se věnuje i vynikající snímek Zajatci bílého boha autorů Tomáše Ryšky a Steva Lichtaga, oceněný na řadě mezinárodních filmových festivalů především pro zobrazení závažného společenského problému a nebojácné odhalení tragického dopadu misijní pomoci kmeni Akha v Thajsku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svět Bílého boha + DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svět Bílého boha + DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svět Bílého boha + DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svět Bílého boha + DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svět Bílého boha + DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Svět Bílého boha + DVD