Svět je podvodný verbíř

Kód: 7203709

Úplný název:

Svět je podvodný verbíř (Sládek Miloš): aneb Výbor z ceských jednotlive vydaných svátecních a príležitostných kázání konce 17. a prvních dvou tretin 18. století

Autor a popis:

Sládek Miloš, Argo, 536 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Editor a autor předmluv a komentářů Miloš Sládek sestavil výbor z české sváteční a příležitostné homiletiky výhradně z tiskem vydávaných promluv. Každé z více než půl druhé desítky kázání je uvedeno krátkou předmluvou, ze které se čtenář dozví nejdůležitější údaje o kazateli, o prostředí, v němž promluva zazněla, i o specifikách daného textu.

Celý výbor uvádí obsáhlá předmluva, jež modernímu čtenáři přibližuje zákulisí příprav kázání, stručně čtenáře seznamuje s dějinami českého pobělohorského kazatelství a vysvětluje některé méně známé souvislosti a termíny. Do výboru byla přednostně zařazena kázání, na nichž se nejvýrazněji projevují proměny a podoby českého kazatelství od 90. let 17. století do 60. let 18. století. Jedním z hlavních záměrů knihy Svět je podvodný verbíř bylo představit homiletiku v její tematické pestrosti i v šíři uměleckých možností.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svět je podvodný verbíř do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svět je podvodný verbíř.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svět je podvodný verbíř (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svět je podvodný verbíř bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svět je podvodný verbíř doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu