Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké

Kód: 7281206

Úplný název:

Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké (Vokolek Václav): Labyrintem doby kamenné - dávné tradice, kulty a rituály praveké spirituality

Autor a popis:

Vokolek Václav, Eminent, 192 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
236 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Labyrintem doby kamenné; Dávné tradice, kulty a rituály pravěké spirituality - to jsou podtituly výpravné fascinující novinky z pera našeho předního spisovatele. Svět posvátných kamenů je patrně nejstarším duchovním prostorem, v němž se člověk od počátku pohyboval. Naše kniha se zabývá posvátností kamene v rozmezí neuvěřitelných několika statisíců let. Kamenné praplastiky objevené na našem území dokazují, že kultovní praktiky pračlověka musíme datovat daleko hlouběji, než připouští archeologie. Kámen v pravěku zcela nepochybně měl posvátnou funkci, která mnohdy převyšovala praktické aspekty doby kamenné. Zlatým věkem kamenné posvátnosti je megalitické období. Globální kultura na konci doby kamenné je skutečnou záhadou lidských dějin, přesto se pokoušíme o utřídění a možné vysvětlení tohoto složitého historického jevu. Jednotlivé kapitoly se zabývají megalitickými hrobkami, menhiry, dolmeny a kamennými kruhy. Čtenář se tu poprvé v české literatuře setká s rozsáhlostí megalitického světa, který podle všeho spojovalo jednotné celoplanetární náboženství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Svět posvátných kamenů 1 - Labyrintem doby kamenné,dávné tradice, kulty a rituály pravěké