Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa

Kód: 7234409

Úplný název:

Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa (Salentiny Fernand): Od Amundsena po von Zeppelina, cesty za poznáním sveta

Autor a popis:

Salentiny Fernand, Rebo, 420 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
349 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
 

Světová encyklopedie objevitelů pojednává o odvážných cestách velkých cestovatelů a dobrodruhů, které až do dnešního dne neztratily nic ze svého kouzla. Vždy se jednalo o výpravy do neznáma - od prvních plaveb v před křesťanské době či objevení Nového světa v 15. století až po lety do vesmíru ve 20. a 21. století. Mnozí průkopníci byli považováni za snílky a fantasty, avšak pouze do doby, než jejich objevné cesty přinesly nové poznatky o podstatě světa.
Někteří z nich objevili nové námořní cesty, jiní pronikli oblastmi věčného ledu k pólům či prošli napříč nekonečnými africkými pouštěmi. Lilienthal toužil vzlétnout, Cousteau zkoumal podmořský svět, Scott zaplatil svým životem za snahu zvítězit v proslulém závodu o dobytí jižního pólu. Jak se jmenovali všichni tito odvážlivci? Kdy žili a co je hnalo vpřed?
Světová encyklopedie objevitelů vám prostřednictvím více než 300 životopisných hesel a stručných úvodů do významných epoch v dějinách zeměpisných objevů poskytne podrobné, důkladně zpracované odpovědi na tyto otázky.
Časová osa vám nabídne názorný přehled dějin nejrůznějších objevů a doplňující kapitola o kartografii ukáže, jak se v průběhu staletí měnily naše představy o Zemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Světová encyklopedie objevitelů - Od Amundsena po vo Zeppelina - Cesty za poznáním světa