Světové a regionální finanční instituce

Kód: 8641940

Úplný název:

Světové a regionální finanční instituce (Liška Václav, Stavárek Daniel):

Autor a popis:

Liška Václav Stavárek Daniel, Profesional publishing, 156 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
142 Kč (168 Kč)
  / ks  
koupit
 

Stále více se v současném globalizujícím se světě setkáváme s činností nadnárodních a regionálních finančních institucí. Jsou tu Světová banka, Mezinárodní měnový fond, Evropská investiční banka, Evropská banka pro obnovu a rozvoj, jsou tu však i Africký rozvojový fond, Arabská banka pro hospodářský rozvoj, Asijská rozvojová banka...
Činnost řady z těchto institucí se České republiky dotýká přímo (zvláště po roce 1990) a má přímý vliv na českou ekonomiku, s řadou institucí se setkáváme spíše při realizaci kroků mezinárodní podpory nejchudších zemí světa. Svět se zmenšil a problémy, které se v minulosti prezentovaly jako převážně vnitřní problémy jednotlivých území, se dnes staly problémy mezinárodními a jejich řešení si vyžaduje mezinárodní spolupráci (výzkum a vývoj, průmyslová politika, ekologické problémy).
Přiznejme si však, že existenci těchto finančních institucí vnímáme, ale že o nich často mnoho nevíme. Přitom zvláště velké firmy se ve své zahraničně obchodní praxi pravidelně s činností těchto institucí setkávají, často narážejí na různé bariéry, spojené s jejich působením.
Nakladatelství Professional Publishing proto vydalo knihu Václava Lišky a Daniela Stavárka Světové a regionální finanční instituce, která na poměrně malé ploše přináší velké množství informací o historii jednotlivých světových i regionálních finančních institucí, o jejich vnitřním uspořádání a činnosti i o kategorizaci mezinárodních organizací.
První kapitola podrobně rozebírá vývoj a činnost mezinárodních organizací (Brettonwoodské instituce, Mezinárodní měnový fond, Světová banka), a to i ve vztahu k České republice. Druhá kapitola se věnuje regionálním finančním institucím, jejich struktuře, zaměření a rizikům úvěrové činnosti a jejich perspektivám, podrobně informuje o Evropské investiční bance, Evropské bance pro obnovu a rozvoj, Mezinárodní investiční bance, institucích Evropské unie, Meziamerické rozvojové bance, Skupině Africké rozvojové banky a řadě afrických regionálních rozvojových bank i Asijské rozvojové bance.
Třetí kapitola je plně věnována boji světových finančních institucí s chudobou jako stále nebezpečnějším fenoménem dnešní doby (Afrika, Indie).
Kniha je vynikajícím informačním zdrojem nejen pro makroekonomy a pro celý bankovní sektor, pro top management všech podniků, které mají své obchodní partnery v zahraničí, bude také velmi prospěšnou učebnicí studentů vyšších středních a vysokých škol ekonomického zaměření.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Světové a regionální finanční instituce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Světové a regionální finanční instituce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Světové a regionální finanční instituce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Světové a regionální finanční instituce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Světové a regionální finanční instituce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Světové a regionální finanční instituce