Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise

Kód: 2492892

Úplný název:

Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise (Ross Hamish):

Autor a popis:

Ross Hamish, Ikar, 336 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Biografie českého letce Václava Bozděcha (1912-1980), který za 2. světové války působil v RAF, zaznamenává jeho životní osudy v kontextu bouřlivých událostí doby. Bozděch se vyučil zámečníkem, ale už před válkou vstoupil do armády. Po obsazení Československa odešel přes Polsko do Francie, kde krátce sloužil v letectvu. Zde si roku 1940 opatřil psa, německého ovčáka Antise, s nímž pak prošel celou válku. Brával ho s sebou na palubu při bojových letech, Antis byl několikrát raněn a za válečné zásluhy byl vyznamenán britskou válečnou medailí Dickin Medal. Po válce se Bozděch vrátil do Československa, nějaký čas působil na ministerstvu obrany a zážitky i osudy svých kamarádů zvěčnil v knihách Gentlemani soumraku či Souboj s osudem. Po únoru 1948 emigroval do Velké Británie a do vlasti se už nikdy nevrátil.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Literární biografie / Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise