Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí

Kód: 8786623

Úplný název:

Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí (Řeháček Jan): Tajemné stezky

Autor a popis:

Řeháček Jan, Regia, 208 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
202 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Spolu s autorem Janem Řeháčkem se tentokrát podíváme do východních Čech. Naše putování zahájíme v Pardubicích, které za svou slávu vděčí moravskému šlechtickému rodu Pernštejnů a v pozdějších dobách rozvoji železnice. Budeme obdivovat pozůstatky pernštejnských vodních děl - rybníky, kanály a akvadukty. Vždyť Pardubicko ve své době sneslo srovnání i s mnohem slavnějším Třeboňskem. Povíme si také o vojenské nemocnici Karanténa a o dvou výstavách, které Pardubice proslavily nejen doma, ale i v zahraničí. A nesmíme zapomenout ani na Jana Kašpara, průkopníka českého letectví, slavnou dostihovou tradici a tajemství výroby perníku.

Po prozkoumání pardubického okolí se vydáme na východ k českomoravskému pomezí. Navštívíme řadu hradů - Kunětickou horu, Lichnici, Košumberk nebo Svojanov, rodiště hudebních skladatelů Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů Litomyšl a Poličku, v Podlažicích si povíme o pověstné Ďáblově bibli. Vynechat nesmíme ani řadu měst a městeček - Chrudim, Vysoké Mýto, Hrochův Týnec nebo Heřmanův Městec. Ve Vraclavi se seznámíme s pohnutou historií rodu Vršovců a v bývalé osadě Ležáky se pokloníme obětem krveprolití z doby po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Nechte se pozvat k návštěvě tohoto překrásného a na historii bohatého kraje. Věřte, že nebudete litovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Evropa

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Evropa / Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí