Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit

Kód: 7254781

Úplný název:

Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit (Bäumlová Barbora): Odlišné interpretace úsmevu v rámci kontextových modalit

Autor a popis:

Bäumlová Barbora, Triton, 128 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
125 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

,,Úsměv je internacionální řečí úsměvných rtů a veselých očí.“(Teige, 1928, s.13) Je všudypřítomným gestem, a podle četných studií také nejběžnějším a nejčastějším způsobem navazování kontaktu a zahájení zaostřené přátelské interakce. Nejčastěji bývají úsměvy interpretovány například jako signály uvítání, poděkování, pozdravu, vyjádření schválení atd. - ty všechny jsou nositeli zprávy, že dotyčný jedinec nemá zlé úmysly, a jsou v rámci interpersonální komunikace univerzální.Usmívání však není pouze emocionálním vyjádřením, ale také neverbálním podnětem, a může mít četné interpretační nuance. Pro adekvátní interpretaci je proto důležité zaměřit se na výklad a porozumění významu úsměvu v závislosti na různých kontextových modalitách, jako je pohlaví, věk, kulturní prostředí, osobnost či záměr individua atd., díky kterým toto na první pohled jednoduché a obecně pozitivně vnímané gesto nabývá různorodých, dokonce protichůdných a leckdy i překvapivých významů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Tajemství lidského úsměvu - Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit