Tajné dějiny snění

Kód: 7387440

Úplný název:

Tajné dějiny snění (Moss Robert):

Autor a popis:

Moss Robert, Triton, 440 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
362 Kč (489 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Odhalení prvního významného ložiska ropy v Kuvajtu, romány Marka Twaina a zdárné vyvedení otroků na svobodu zásluhou Harriet Tubmanové prostřednictvím „podzemní železnice“. Co mají tyto činy společného? Všechny se nejprve uskutečnily ve snu. Snění má pro příběh lidského pokolení maximální význam. Je naprosto nezbytné pro naše přežití a vývoj, pro tvořivé snahy v kterémkoliv oboru a je zkrátka a dobře nepostradatelné pro to, abychom se dokázali vyrovnat se životem. Sny se zdají každému z nás.

Robert Moss nám v knize ukáže, jak sny pomáhají určovat světové události a proč je pro naši budoucnost nesmírně důležité, abychom se sny navázali užší kontakt. V archivních záznamech a ve slavných spisech sleduje autor jednotlivé řetězce snů a odhaluje nám pozoruhodné a přesto pravdivé příběhy historických osobností, jež se svými sny nechaly ovlivnit.

V této obšírné vizionářské knize nám Moss představuje nový způsob zkoumání historie a vědomí, a své vypravěčské dovednosti autora bestsellerů kombinuje s prozíravostí badatele na poli starověkých dějin a s osobními zkušenostmi snového cestovatele. Plasticky popisuje překrásnou Lucrecii de Léon, jejíž sny se těšily uznání mocných mužů v Madridu a později během španělské inkvizice byly slovo od slova zaznamenávány. Přibližuje nám fascinující korespondenci mezi Carlem Gustavem Jungem a Wolfgangem Paulim. Na základě desítek let trvajícího vlastního studia Moss zkoumá minulost a zároveň ukazuje cestu, s jejíž pomocí můžeme vybudovat lepší budoucnost.

Tajné dějiny snění se zaměřují na stěžejní význam snění a fantazie jakožto tajných motorů v dějinách všech věcí týkajících se člověka - od literatury přes kvantovou fyziku, náboženství, psychologii až po války a uzdravování.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajné dějiny snění do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajné dějiny snění.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajné dějiny snění (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajné dějiny snění bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajné dějiny snění doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura