Tak šel můj život

Kód: 2490779

Úplný název:

Tak šel můj život (Fondová Jane):

Autor a popis:

Fondová Jane, Ikar, 608 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
279 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Mírová aktivistka, společenská celebrita, dcera hollywoodské hvězdy Henryho Fondy, ale především vynikající herečka a držitelka řady ocenění Jane Fondová patří nepochybně k nejvýraznějším osobnostem americké filmové scény.
Za svou bohatou kariéru, jejíž začátky se pojí s působením slavného francouzského režiséra Rogera Vadima, s nímž má dceru Vanessu, si zahrála nejrůznější role, jimiž často bourala strnulé konvence své doby. Její repertoár je skutečně pestrý: ztělesnila erotický symbol v nyní již téměř kultovním filmu Barbarella, naivní krásku ve westernové parodii Dívka ze Západu, cílevědomou ženu v dramatu Koně se také střílejí nebo prostitutku z thrilleru Klute, která jí vynesla prvního Oscara. Druhého získala za roli manželky ochrnutého vietnamského veterána ve filmu Návrat domů, kde byl jejím partnerem neméně slavný Jon Voight.
Jane Fondová se nevyhýbala ani kriminálním příběhům. Například v Čínském syndromu ztělesnila reportérku, která pátrá po záhadách obestírajících jadernou elektrárnu, v Příštím ránu zase podala výborný výkon jako bývalá herečka podezřelá z vraždy. Mezi její klíčové role patří rovněž postava Chelsea z rodinného příběhu Na Zlatém jezeře, kde si zahrála po boku svého otce, s nímž ji ne vždy pojil idylický vztah.
V devadesátých letech se Jane Fondová spíše než filmu věnovala společenským a také sportovním aktivitám a svému programu aerobního cvičení. Po určité odmlce představila svůj poslední film Příšerná tchyně, který se dočkal příznivého ohlasu od kritiky i diváků.
Podobně pestré jako paleta jejích rolí jsou i její společenské a politické aktivity. V sedmdesátých letech se angažovala ve prospěch levicového hnutí a velmi ostře vystupovala proti americké účasti ve Vietnamu. K jejímu nejkontroverznějšímu rozhodnutí patří návštěva Hanoje, kde snahou o "usmíření" ve skutečnosti podpořila tamní komunistický režim. Když se v roce 1972 nechala vyfotografovat na tanku nepřátelské armády, odsoudili ji i mnozí, kteří jí dosud projevovali sympatie. V následujících letech však "Hanojská" Jane přichystala nemalé překvapení i svým levicovým přátelům, když se provdala za amerického senátora Toma Haydena a poté za mediálního magnáta Teda Turnera.
Paměti Jane Fondové, psané vytříbeným jazykem, s humorem a mnoha zajímavými detaily, shrnují nejen její bohatou filmovou kariéru, v níž měla možnost spolupracovat se současnými legendami evropské i hollywoodské kinematografie, ale i bouřlivé přelomové období americké historie, v níž rovněž sehrála nemalou roli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tak šel můj život do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tak šel můj život.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tak šel můj život (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tak šel můj život bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tak šel můj život doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie