Tarantule a jiné nevydané songy - CD

Kód: 5633820

Úplný název:

Tarantule a jiné nevydané songy - CD (Vodňanský Jan, Skoumal Petr):

Autor a popis:

Vodňanský Jan, Skoumal Petr,, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
245 Kč (297 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Texty písní Jan Vodňanský, hudba Petr Skoumal, Jaroslav Jakoubek, Jiří Bulis, Ivan Mizera, Martin Zákravský a Jiří Toufar

Zpívají Jan Vodňanský, Petr Skoumal, dále pak Světlana Nálepková, Zdena Lorencová, Přemysl Rut…

Hrají Petr Skoumal (klavír), Jan Noha (bicí), Jan Jiráň (flétna), Vít Fiala (kontrabas), Martin Zákravský (klavír), Orchestr Divadla Jaroslava Průchy v Kladně, Jaroslav Jakoubek (klavír), Jiří Šrajer (kontrabas a kytara), Vladimír Belatka (bicí), František Sojka (pozoun a klarinet), Jiří Toufar (klavír, kontrabas, bicí, akordeon, trumpeta, tuba), Přemysl Rut (klavír), Pavel Greifoner (kontrabas), Laco Tropp (bicí)

Archivní nahrávky z tajných šuplíků Jana Vodňanského jsou z let 1970–80, v době, kdy dvojice V+S nesměla již veřejně vystupovat. Záznamy vznikly buď v domácích soukromých studiích (u Vodňanského, Skoumala, Toufara, Zamazala, Kučery, Jakoubka), na večírcích v různých studentských kolejích, fakultách a podnikových klubech.
Všechny spojují texty Jana Vodňanského, z 26 písniček je v 17 Skoumalova hudba, Jaroslav Jakoubek složil hudbu k 3 písním, 2 napsali Ivan Mizera a Martin Zákravský, 1 Jiří Bulis a Jiří Toufar.
Zpívají většinou autoři, doprovázeni někde Zdenou Lorencovou nebo Světlanou Nálepkovou či Přemyslem Rutem.
Písničky mají v sobě nádech totální absurdity, což zvláště v době normalizační působilo jako osvěžující a především osvobozující gejzír legrace. Texty jsou často plné nonsensu, slovních hříček a jazykového humoru. Dozvíme se v nich, že mniši ve zrychlených vlacích/ krátí si čas meditací, či že hoši uondáni chtíčem/ tiše listují si v Nietzchem/ jak líný lejzr leze trubičkou za tou mojí maličkou/ nebo že já se sladce protáhnu/ oběšený na ráhnu. Oblíbené Vodňanského hrdince Sněhurce je věnovaná píseň Sněhurka geometrická. Ve vojenské písni Vzorný nástup zdraví
vojsko císaře Napoleona zvoláním Zdar súdruh cisár! Tarantule z titulní písně hypnotizuje svého autora, kterému sedí na krku, a její oči plné sugesce, koukají se na něj nehezce. Autor však neví, co je reálnější, zda on či jeho smyšlený pavouk.
Album vychází k narozeninám Jana Vodňanského (19. 6. 1941).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tarantule a jiné nevydané songy - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tarantule a jiné nevydané songy - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tarantule a jiné nevydané songy - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tarantule a jiné nevydané songy - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tarantule a jiné nevydané songy - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Tarantule a jiné nevydané songy - CD