Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek

Kód: 6403125

Úplný název:

Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek (kol.): Tvárí v tvár býku / Face to Face with the Bull

Autor a popis:

Kol., Carlo Cambi Editore, 163 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
665 Kč (899 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Výstava Tauromaquia: Tváří v tvář býku nabídla návštěvníkům Obecního domu v Praze unikátní zážitek shlédnout díla mistrů jako Picasso, Goya, Dalí, Filla a Čapek.

Výstava představila osobnosti světového umění, které spojuje velké téma: býčí zápasy. Býk symbolizuje sílu, statečnost a plodnost. Pro umělce ale neznamenaly býčí zápasy pouze vášnivou podívanou na boj člověka se zvířetem dávaly jim možnost prezentovat názory. Animální síla, kterou býk vyzařuje, rozehrává v dílech Pabla Picassa, Salvadora Dalího, Franciska Goyi, Emila Filly a Karla Čapka fascinující obrazy.

Tento katalog uceleně představuje odborné texty k jednotlivým částem výstavy - Význam Tauromaquie, Francisco de Goya, Salvador Dalí, Pablo Picasso a jejich pojetí Tauromaquie, nakonec kapitoly věnované Emilu Fillovi a Karlu Čapkovi. Texty jsou doprovázeny unikátními fotografiemi originálních kreseb, olejomaleb a keramiky, které tak přiblíží čtenáři nejen tvorbu těchto nejslavnějších výtvarných mistrů, ale také fascinující svět španělské koridy.

Do textu přispěli Serena Baccaglini, Mario Virgilio Montanez Arroyo z Picassovy nadace Museo Casa Natal, Glorvina Durrbach Célérier, která pro výstavu zapůjčila unikátní přípravný karton Picassovy Guernici, Michael R. Lucas z Phyllis Lucas Gallery, Václav Rákos, profesor František Dvořák a Valérie Dvořáková.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Tauromaquia - Picasso, Dalí, Goya, Filla, Čapek