Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi

Kód: 7183297

Úplný název:

Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi (Švercl Josef): pro školu a praxi

Autor a popis:

Švercl J., Scientia, 341 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
283 Kč (313 Kč)
  / ks  
koupit
 

Úvod je věnován orientaci čtenáře v uspořádání národních i mezinárodních norem EN a ISO s ohledem na jejich aplikaci při vytváření technické dokumentace. Čtenář je seznámen s výběrem a používáním kreslicích pomůcek, prováděním geometrických konstrukcí a jejich využitím, s kreslením náčrtů a zásadami technického zobrazování. Na tyto zásady navazuje způsob udávání rozměrů na výkresech, předepisování jejich přesnosti, tvaru a polohy i jakosti povrchu strojních součástí. Získané znalosti jsou využívány a rozvinuty v kapitole věnované kreslení strojních součástí a spojů a při provádění výrobních výkresů. V druhé části učebnice je zpracována učební osnova předmětu určená deskriptivní geometrii. Je členěna na pravoúhlé promítání na dvě k sobě kolmé průmětny, sestrojování sítí těles a řešení jejich průniků. Text doplňuje výběr rovinných křivek se zaměřením na technické aplikace ozubených kol, mechanismů a jejich trajektorií. Deskriptivní geometrii uzavírá kapitola věnovaná řešení úloh v prostorových zobrazeních. Učivo je zpracováno podle platných pravidel a zásad technického kreslení zakotvených v ČSN a převzatých normách EN a ISO. Text je doplněn řešenými příklady a úlohami na procvičení a ověření znalostí.
Učebnice je určena žákům středních odborných škol, vysokých škol technického zaměření i technickou praxi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Technické vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Technické vědy / Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi