Tělesné postižení jako fenomén i životní realita

Kód: 7367873

Úplný název:

Tělesné postižení jako fenomén i životní realita (Novosad Libor): Diskurzivní pohledy na telo, telesnost, pohyb, cloveka a telesné postižení

Autor a popis:

Novosad Libor, Portal, 168 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

 

Text si všímá odvěkého duelu i symbiózy těla a duše. Opírá se přitom o filozofii.

Charakterizuje frekventované typy tělesného postižení se zřetelem k jejich projevům i dopadům na kvalitu života a na realitu soužití s tímto znevýhodněním. Popisuje z pohledu dobré i špatné praxe přístupy a postoje k lidem s tělesným postižením a v této souvislosti rozebírá předsudky, stigmatizaci a sociální exkluzi. Text je také věnován oblastem funkční podpory těmto osobám, tj. sféře sociálních služeb, zdravotní péče, vzdělávání a pracovního uplatnění – tedy komplexitě nástrojů ucelené rehabilitace a zplnomocňování lidí s tělesným postižením. Tato část je doplněna příklady z domácí i ze zahraniční praxe. Cílem textu je dovést čtenáře k pochopení širších souvislostí a specifik tělesného postižení a k uvědomění si, že toto postižení nic neříká o člověku jako o osobnosti, ani o jeho hodnotě a jeho osobní i sociální duši.

Mgr. Libor Novosad, Ph.D., je vysokoškolský učitel (Pedagogická fakulta UK, TUL), vedoucí Akademické poradny a poradny pro zpřístupňování studia lidem se zdravotním postižením při TUL, předseda Asociace poraden pro osoby se zdravotním postižením ČR. Věnuje se badatelské i publikační činnosti, v Portálu vyšla jeho kniha Poradenství pro osoby se zdravotním a sociálním znevýhodněním (2009).

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tělesné postižení jako fenomén i životní realita do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tělesné postižení jako fenomén i životní realita.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tělesné postižení jako fenomén i životní realita (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tělesné postižení jako fenomén i životní realita bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tělesné postižení jako fenomén i životní realita doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Tělesné postižení jako fenomén i životní realita